Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  "Kemalizm ilerlemeden çok gerilemeye tekabül eder" diyerek Cumhuriyet'in ilk 23 yılını ve günümüz kemalistlerini eleştiren Gazi Üniversitesi profesörü.

Bunu söylediği günün yarınında Yeni Asır gazetesinde "Hain" şeklinde manşet oldu. Gazi Üniversitesi'nde ders vermesi rektör tarafından engellendi. Düşüncesini ifade etmesiyle medyada bir linç kampanyasının hedefi haline gelen "bu adam" Türkiye'de ifade özgürlüğü üzerine derin analizlerin yapılmasına da neden oldu.

Daha fazla bilgi: http://www.atillayayladestek.org
fizikci
08 Şubat 2007 19:13
2.  "ab'nin ve abd'nin de söylediği gibi, kemalizm artık geri kafalılığın temsilcisidir ve bağımsızlık, ulus devlet yapısı filan artık bu çağda işlemez.öyle ben kurtuluş savaşı verdim, bağımsızım, toprağım benim, madenlerim benim, egemenlik haklarımı ab ye devretmem, kendimi sömürtmem gibi yaklaşımlar artık söylenemez, tek dünya devleti kurulacaktır siz bu işleri bırakın" gibi bi yorum çıkartmama sebep olan, konuşmasını yaptığı ortamla birlikte düşündüğümde, beni soğuk bir kış gecesinde karda çıplak dolaşıyormuş gibi hissettiren kişi.
kapali_havuz
11 Şubat 2007 11:44
3.  "Bugün kendilerine Kemalist diyenlerin demokratik reformlar karşısında en militanca direnenler olduğu; AB karşıtlığında başı çektikleri; Kürt meselesinde şoven milliyetçiliğe kaydıkları, ifade özgürlüğünün yeminli düşmanları haline geldikleri; globalleşme karşıtlığından yabancı sermaye düşmanlığına, serbest piyasa ekonomisini köstekleme çabalarına kadar her alanda Türkiye'yi geriye götürmeye çalıştıkları ayan beyan ortadayken, "Kemalizm ilerlemeden çok gerilemeye tekabül eder" diyen bir bilim adamına "hain" diye saldırmak, en iyimser yorumla şimdiye kadar yapılan tartışmalardan hiçbir şey anlamamanın sonucudur."

Gülay Göktürk
fizikci
19 Şubat 2007 11:11
4.  Atilla Yayla canlı yayında özgürlük dersi veriyor:
http://www.youtube.com/watch?v=d88RY_BI7dA (kaçırmayın!)
fizikci
13 Mayıs 2007 02:49
5.  "Akıllı adamları severim" atasözünü hak eden kişilik. *
kar
13 Mayıs 2007 20:30
6.  YÖK Başkanı olacak insan mümtaz şahsiyet. Namı diğer susturucu. :) İtina ile gereken ders verilir bekçiler susturulur.
BaRNeY
14 Mayıs 2007 10:33
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1125 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen