Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Hrant Dink'in cenazesine katılan yüzbinler tarafından kullanılan, son zamanlarda medyada ve insanlar arasında polemik konusu olmuş, "hepimiz Hrant Dink'iz" şeklinde devam eden slogan.

"Hepimiz Ermeniyiz" sloganından hoşlanmayanlar, bu sloganın sahip olduğu çok basit bir ironiyi anlamaktan aciz kimselerdir. Almanya'daki dazlaklar bir Türk'ü öldürse, bu cinayeti kınamak için yüzbinlerce Alman bu Türk'ün cenazesinde "Hepimiz Türküz" diye slogan atsa, nasıl, güzel olur di mi? O hesap işte.

"Hepimiz Ermeniyiz" protestosu dünyada pek az millete nasip olabilecek derecede güzel, olumlu, örnek bir protestodur. Bu protestoya sahip çıkmak milliyetçiliktir, karşı durmak veya bu protestodan rahatsızlık duymak ise etnik milliyetçiliktir.

Rahatsız olanlar "Hepimiz Türküz, hepimiz Ogün Samast'ız" şeklinde slogan attılar. Yani "biz Türkler, bir adamı, sırf ifadelerini beğenmediğimiz için sırtından vururuz, katiliz biz" gibi bir şey demeye çalıştılar. Kendilerini milliyetçi sanan bu insanlar Türk milletine resmen hakaret ettiler.

Hrant Dink'den rahatsız olanlar onun Türk milleti hakkındaki olumsuz ifadelerinden bahsederler. Halbuki bir insanın düşüncesini açıkça söylemesi -düşüncesi hoşumuza gitmese bile- olumlu birşeydir. Hrant Dink düşüncelerini açıkça söylemeyen ve düşüncesinden hoşlanmadığı insanları sırtından vuran bir tip olsaydı daha mı iyi olacaktı? Ogün Samast öyle bir tiptir işte. Ama bazılarına göre Hrant Dink kalleş, Ogün Samast ise kahramandır. Etnik milliyetçilik insanın gözünü böylesine kör eden bir hastalıktır.
fizikci
10 Şubat 2007 15:32
2.  Hepimiz kardesiz
elpaem
15 Şubat 2007 23:47
3.  "türk diplomatları katledilirken kaç tane ermeni hepimiz türküz diye cenazede yürüdü?" sorusunu aklıma getiren, olmaması gereken slogan.
kapali_havuz
17 Şubat 2007 20:33
4.  Aradaki ince çizgiyi aşıyorsun bence.Ben etnik milliyetci degilim.Ama ben hepimiz ermeniyiz cümlesinden de ogün samast dan da haz etmiyorum.ÇÜnkü hepimiz ermeniyiz cümleside etnik milliyetçiliktir.Ermeni milliyetçiliğidir.Ve son günlerde milliyetçilik kötü bir şeymiş gibi algılanıyor bunu da anlıyabılmış degilim.
jean-darc
17 Şubat 2007 23:12
5.  Bu fikrimi baska bir yerde daha beyan etmistim, aynen buraya aliyorum...

Bunu yapmayla, Turkun Yuksek seciyesi bence bir adim daha one cikmis oldu !! ve 2-0 one gecmis olduk.

Simdi burda, emenilere dusen,Turklugun yuceligini ve buyuklugunu anlayip, ona saygi duymaktir.

Sehit cenazelrinde "Bugun Hepimiz Turkuz" demelidirler..eger bu kadari da cok gorurlerse, yuce Turk milletinin yapmis oldugu bu fedakarliga,bu kardeslik cagrisina karsi, "hepimiz ermeniyiz"diyerek girmis oldugu cirkin hale karsi, kendilerinin ne kadar sefil ve kansiz bir millet olduklarini gostermis olurlar...ve Turk milleti olarak 3-0 one gecmis oluruz...

Su an top ermenilerde...bekleyip gorecegiz...


Selametle...
Resul
18 Şubat 2007 03:55
6.  Hicbir irkin yüceligi veya büyüklügü söz konusu degildir. Yücelik kisinin kendisindedir.
elpaem
18 Şubat 2007 16:00
7.  Eger bir millet, icinde barindirdigi azinligin seviyesine indiriyorsa kendini, o millet ustun bir millettir.
icinde yasayan azinlikta,yeri geldiginde o ustun devlete sahip cikmiyorsa sefil ve kansiz bir millettir..
(sizinde dediginiz gibi kisi babinda)
Resul
18 Şubat 2007 19:56
8.  Hepimiz ermeniyiz adlı pankartları protesto ediyorum 'ben ermeni degilim'.diyerek karşılık vermek istiyorum.Hangi ülkeden insanlar çıkıpta benım yurdumda 30 bin şehit verilirken ben Türk 'üm dedi yada demiştir.Yada bunu bırakın hangi şehit cenazesine kaçınız katıldınız.Lafa gelince hepiniz şehitlikten bahsedıyorsunuz.
jean-darc
27 Şubat 2007 15:32
9.  Beyoğlunun ünlü travestilerinden cansu olarak bilinen abdullah, tinerciler tarafından istiklal caddesinin arka sokaklarında öldürüldü yarın öğle namazından sonra cenazesi kaldırılacaktır anısını taze tutabilmek için, sizleri yarın öğle namazı öncesi beyoğlu camiinde bulusarak
"Hepimiz Cansuyuz, Hepimiz Travestiyiz" diye bagırmaya davet ediyorum.

Türkiye Trevestiler Dernegı Başkanı YONCA

die bir mail geldi bana..
BaRNeY
27 Şubat 2007 15:45
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1125 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen