Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  haydar'ın forward ettiği bi email'in içinden çıkan hikaye. Gerçekten güzel bir şey.

Bu olay Kayseri'nin Bünyan ilçesi'nde yasandi. Olay Alfred Hitchcock'un meshur korku filmlerini bile çok gerilerde birakacak kadar tüyler ürpertici. Gece bindiginiz otomobilde direksiyonda kimse yoksa ne yapardiniz?

Kendisi Bünyanli olmayan, politikayla ugrasmis ve halen Kayseri'de yasayan isadami, 22 subat 2005 tarihinde Bünyan sinirinda, Kayseri Malatya kara yolu üzerinde, bir benzin istasyonuna girer. Lokantaya oturur ve orada kalabalik toplulukla birlikte bir ufak raki içer. Yürüyüs mesafesindeki Bünyan'a gitmek için, lokantadan çikar. Ancak disarisi hem zifiri karanlik hem de korkunç bir kar-tipi firtinasi baslamistir. Benzin istasyonuna yaklasik 300 metre mesafedeki, Bünyan'a dönüs yolu kenarina varir.

Oradan geçen bir arabaya binip, Bünyan'a ulasma derdindedir. Firtina daha da siddetlenir. Adam bir-kaç adim ötesini bile görememektedir. Gelip-geçen bir araba da yoktur. Nihayet karanliklar içerisinde, hayalet gibi yavas yavas yaklasan bir arabanin iki farini farkeder. Arabanin,tam önünde yavaslamasiyla birlikte hemen arka kapiyi açar ve arabaya biner. Kapiyi kapatir, araba yeniden hareket eder.

Içeridekilere merhaba demek ister. Ama o da ne? Arabada kimse olmadigi gibi, direksiyonda da kimse yok. Birden panige kapilir. Korkuyla, hemen arabadan atlayip, oradan kosarak uzaklasmak ister ama hem araba hizlanmis, hem de korku ile dizleri baglanmis, hareket edemez hale gelmistir.

Araba keskin bir viraja dogru yaklasir. Adam dua etmeye baslar. Tüm günahlari için tövbe eder. Arabayi durdurmasi için Allah'a yalvarir. Tam bu esnada, pencereden bir el uzanir ve direksiyonu kivirarak sert virajdan arabanin dogru yola dönmesini saglar. Her tehlikeli dönemece yaklastikça, Allah'a yalvaris ve yakarisi artar ve her seferinde de bir el disaridan uzanip, direksiyonu çevirir.

Adam Sonunda kendisini biraz toparlar, ayaklarini  kimildatir. "Ya Allah koru beni..." deyip, kapiyi açmasiyla birlikte, kendisini arabadan disari firlatir. Bir kaç takla attiktan sonra, sarampolde kendisine gelir. Defalarca üç Kulhuvallah bir Elham okuyarak, Bünyan'a yürüyerek ulasir ve bir kahvehaneye girer. Üstübasi islak ve sok haldedir.  Kendisini taniyanlar hemen sobanin basina alirlar.

Eline bir çay verirler. Bir müddet sonra kendisine gelir, sesi titreyerek, basina gelen  doga üstü ve korkunç olayi anlatir. Olayi dinleyenler inanmak istemeseler de, anlatan kisinin akli basinda ve toplumsal sorumluluk tasiyan bir pozisyonda oldugunu bildiklerinden, herkeste derin bir sessizlik  olusur.

Yaklasik yarim saat sonra, ayni kahvehaneye Koyunabdal Köyü'nden iki kisi girer. Bir masaya oturur ve iki bardak çay söylerler. Bu arada, gelenlerden birisi, digerine sunlari söyler :

-Ahmet baksana, su sobanin basinda oturan geri zekali, bizim araba yolda kalinca, biz arabayi iterken, arabaya binip-inen öküz degil mi?
fizikci
21 Haziran 2006 18:46
2.  Zuhahah ilginç ya
Fear-Of-The-Dark
25 Haziran 2006 12:05
3.  Sisede durdugu gibi durmuyormus demek !!
Resul
25 Haziran 2006 20:07
4.  Diğerleri diye bi film vardı. O filmin sonundada baka kalmıştım. bu hikayenin sonunda önce baka kaldım ve  gülmeyi seviyorum...
BaRNeY
25 Haziran 2006 20:14
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.
© 2005, Bilişim Kulübü. (1062 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen