Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

OKB
Tüm Başlıklar XML

1.  'Obsesif Kompulsif Bozukluk' diye adlandırılan, 'Saplantı Zorlantı Bozukluğu' diye Türkçe'ye çevrilebilecek olan psikiyatrik rahatsızlığın kısaltmasıdır.
Daha detaylı bilgi için : http://www.populermedikal.com/obsesif.asp
Cuma
12 Haziran 2006 16:58
2.  çilesini çektiğim hastalık.
bateristt
12 Haziran 2006 17:44
3.  Benim de muzdarip olduğum, yüzünden senelerdir ilaçlar kullandığım, ağır seyrettiği dönemlerde hayatı çekilmez hale getiren, sürekli mutsuz olmanıza, hayata küsmenize neden olan, insanın kendisinin de saçma olduğunu kabul ettiği düşüncelerin sürekli beyninde uçuşması, bu düşüncelere engel olamaması, bu düşüncelerden rahatsızlık duyması hali. Genelde küçüklüğünde ailesi tarafından çokça yönlendirilmeye çalışılmış, üzerine fazlasıyla titrenmiş insanlarda daha çok rastlanabilen, genelde ise insanlar arasında rastlanma sıklığı %2-3 seviyesinde olan hastalık. Allah çeken herkese şifa versin.
Cuma
13 Haziran 2006 10:35
4.  Üzerinde vakit harcadığın düşüncenin saçmalığının sende farkında oluyorsun, ama sorunda zaten bu düşünce ile uğraşmaktan kendini alıkoyamamak, bu düşüncenin zihnine gelmesi durumunda endişeye kapılmak, ve bu düşünceyi uzaklaştırmak için çaba sarfetmek. Çaba sarfetmekten kendini alı koyamamak.
Cuma
13 Haziran 2006 11:05
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.
© 2005, Bilişim Kulübü. (1093 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen