Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Hayatımda öğrendiğim herşeyi kendisine borçluyum. İyi ki varsın ey staj!
mennan
26 Temmuz 2005 20:25
2.  Beni İngilizce fizik dersi anlatmak zorunda bırakan uygulama. Dersin yarısına kadar tahammül edebildim. Diğer yarısında Türkçe devam ettim. Yaşasın bilim dili olarak Türkçe!
fizikci
26 Temmuz 2005 20:38
3.  Stajı 3 boyuta ayırıyorum. Birincisi staja kabul edilme safhası. İkincisi staj safhası. Üçüncüsü ise staj sonrası safha

Staja kabul edilebilmek için tanıdık tabiî ki de önemli. Referans önemli. İyi bir referans ile güzel bir yere başlayabilirsiniz kolaylıkla. İyi bir CV de önemlidir. Eğer yolun başında iseniz pek de dolu olmayan bir CV’niz olacaktır. Mümkün olduğunca piyasada kullanılan yazılım geliştirme ortamları* ve dilleri ile tanışmış olun. Zaten sizden çok da tecrübe ve bilgi istemeyecektir kimse. Ama en azından bilgi sahibi olmak da ilk aşama için iyi bir nokta bence.

Staja kabul edildikten sonra ise, işiniz biraz daha zorlaşacaktır. İşveren, nasıl bir tercih yaptığı konusunda izlenimleri olacaktır. Bu nedenle dikkatli olmalısınız. Mesai saati kaç ise o saatte gidin. Bu işi önemsediğinizi gösterecektir. Sizin için önemsiz gibi görünen bazı durumlar, önemli olabilir. işi önemsediğinizi, buraya bir şeyler öğrenmek için geldiğiniz hissini oluşturun ve öyle olun. İlk başta, size pek iş vermeyeceklerdir. Ama zamanla bu yerini farklı bir tabloya dönüştürebilir. Mümkün olduğunca bir şeyler öğrenmeye bakın. İş dünyasını öğrenin. Dışarıda işlerin nasıl yürüdüğünü görün ve bunlar hakkında çıkarımlar yapın. Bu gelecek sene sizi daha kararlı ve daha motive edilmiş bir yapıya ulaştıracaktır.

Staj sonrasında ise bu oluşturduğunuz ilişkileri koparmayın. Ara ara gidip görüşün, eğer zamanınız varsa, şartlar da uygun ise projelerde yer almaya çalışın uzaktan olsa bile. İlk aşamada olmasa da sonra, partime olarak çalışabileceğinizi belirtin.

Tecrübe ve izlenimlerim bunlar.
mennan
07 Ocak 2006 00:54
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?
» havelsan » Radmin » WINS


Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1109 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen