Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Tıp ilimi ile Bilgisayar ilmini bir potada eritip yerine tıbbi veriler üzerinde detaylı işlemlerin yapılmasını sağlayan bilim dalıdır. Matematik ve İstatistik ilimlerinin de kullanılması ile veriler üzerinde  kimi çıkarımlar yapılmasına olanak verir. Data mining ile yakından ilgilidir bu nedenle. Daha çok genler ve gen üzerinde yapılan birçok işlemler ile ilgilenir. Türkiyede pek bir popülaritesi yoktur; ama batıda, üzerinde oldukça sıkı çalışılan, geleceğin meslek alanlarından biridir.
mennan
12 Mart 2006 09:10
2.  Tıp ilimi Bilgisayar ilimi aynı anda bilen insan sayısı azdır.Arz/talep kaidesi gereği, bu konuda çalışma yapmanız, populasyonu az olan bir alanda çalışma yapıyor olmanıza denktir. Türkiyede şuan için yeteri öneme sahip olmayan bu bilim, yapısı gereği insan ve genler üzerinde araştırma yaptığı, elde ettiği sonuçların önemi bakımından yakın gelecekte kendinden söz ettirecektir.
mennan
07 Haziran 2006 14:11
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?
» Perl


Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» mail » Lary Wall » fizikçi » PHP » jessender » içerik » pl » web » syntax » portable » download » text manipulasyon » CGI » plx » UNIX » DBI

© 2005, Bilişim Kulübü. (1125 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen