Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Hazır kod parçası. Visual Studio 2005'in bir özelliği. kod yazarken editör'de uygun bir yere sağ tıklar ve "Insert Snippet" menü komutunu seçerseniz karşınıza yüklü olan snippet'lerin listelendiği bir liste çıkar, listeden istediğiniz snippet'i seçtiğinizde kod parçası editör'e yazılır.

Yazılan kod parçası içinde değişken ismi, sınıf ismi, gibi bilgiler girilmesi gerekiyorsa editör bunları da soracaktır. Bazı snippet'ler içinde bulunduğu class'ın durumuna göre kendini değiştirebilir. Mesela ctor snippet'i içinde bulunduğu class için constructor'ı yazar.

En çok kullandığım snippet, Visual Studio ile birlikte gelen switch snippet'i. bu snippet switch kod blokunu yazıyor ve parametre olarak aldığı enumeration için tüm case bölümlerini oluşturuyor.
bateristt
10 Ekim 2006 23:25
2.  Visual Studio'nun kurulu olduğu dizinlerden birinde bu snippetlere ilişkin dosyaları bulmak mümkün. Basit bir sentaksı var. Bir ara coll adında bir snippet yazmıştım. Collection yazmam gerektiğinde coll yazıp iki tab tuşuna basıyordum, class ismini soruyordu ve onlarca satır kod yazmaktan beni kurtarıyordu. Sonra generics diye bir şey çıktı, mertlik bozuldu.
fizikci
11 Ekim 2006 01:45
3.  kısaca Ctrl+K+X ile de VS2005 de görülebilir.
sTRanger
11 Ekim 2006 02:34
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.
© 2005, Bilişim Kulübü. (1078 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen