Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Javascript ile başka sayfaya yönlendirme.

Bir zamanlar sitemizin adresi http://rehber.binbir.net idi. Sonra bilisim-kulubu.com oldu. Bu olma sürecinde rehber.binbir.net adresiyle siteye giren kullanıcıları bilisim-kulubu.com'a Javascript ile yönlendirmek* isteseydik aşağıdaki gibi bir script yazabilirdik. Ama biz öyle yapmadık, PHP ile redirection yaptık.

<script>
  if(location.href.indexOf('rehber')>0)
    location.href = 'http://www.bilisim-kulubu.com';
</script>

fizikci
30 Ağustos 2005 19:00
2.  JavaScript ile redirection mı daha iyidir, yoksa PHP ile olanı mı?

Bence ikisi arasında önemli bir fark yoktur. Sonuçta ikisinde de client'a bu sayfayı boşver şu sayfaya git denilecektir. Şu kadar var ki, Javascript ile redirection'da çıktıya script yazmanız gerekirken, PHP ile yaptığınızda script yazmaya gerek yoktur. Redirection response header'da belirtilir.
fizikci
30 Ağustos 2005 19:47
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» Javascript Toolbox » C#: DataTable'ı bir HTML tablosu olarak çıktıya yazarken tekrar eden kayıtları bir kere yazmak » Bir PHP Hikayesi - Bölüm VI - Biraz da Javascript hikayesi » CSS: Relative element içine absolute elementler koymak » .Net ile file upload » Javascript: Popup pencereden asıl pencereye data aktarmak » Javascript ile Nesne Yönelimli Programlama (OOP with JS) » C# ile regular expression kullanımı » C#: Bir string değişkenin içeriğini dosyaya yazma » redirection » HTML: İçeriği edit edilebilen HTML elementi » HTML: Bir önceki sayfaya dönen link yapmak » Javascript ve HTML ile grafik çizmek » Mennan » C#: Tamsayı formatlama - int formatting » C# ile CLR stored procedure » C#: Virgüllü sayı formatlama - decimal formatting » C#: Tarih formatlama - DateTime formatting » C#: Bir dizindeki tüm dosyaları silmek » CSS: Div gibi block elementleri yanyana dizmek » C#: Hızlı konfigürasyon programlama » C#: Form içindeki tüm kontrollere Control[] dizisi şeklinde erişmek » C#: Bir kolleksiyonu string dizisine çevirmek » CSS uygulama yöntemleri » C#: IFormatProvider ile parse etme » C#: Yüklenmiş bir assemblynin hangi dizinde olduğunu öğrenmek » C#: Bir dosyanın içeriğini string değişkene aktarma » C#: Bir dizinin bazı elemanları ile yeni bir dizi oluşturma » Javascript: Kullanıcıya emin misiniz diye sormak » PHP » HTML: Fare üzerine gelince utanıp kızaran buton yapmak » HTML: Outlook açan e-mail linki yapmak » C#: Ayın son gününü elde etmek » C#: Uygulamanın hangi dizinde olduğunu öğrenmek » JavaScript ile regular expression kullanımı » Javascript: Bir elementi butona tıklayarak gizlemek ve göstermek yani toogle

© 2005, Bilişim Kulübü. (1125 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen