Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Javascript ile başka sayfaya yönlendirme.

Bir zamanlar sitemizin adresi http://rehber.binbir.net idi. Sonra bilisim-kulubu.com oldu. Bu olma sürecinde rehber.binbir.net adresiyle siteye giren kullanıcıları bilisim-kulubu.com'a Javascript ile yönlendirmek* isteseydik aşağıdaki gibi bir script yazabilirdik. Ama biz öyle yapmadık, PHP ile redirection yaptık.

<script>
  if(location.href.indexOf('rehber')>0)
    location.href = 'http://www.bilisim-kulubu.com';
</script>

fizikci
30 Ağustos 2005 19:00
2.  JavaScript ile redirection mı daha iyidir, yoksa PHP ile olanı mı?

Bence ikisi arasında önemli bir fark yoktur. Sonuçta ikisinde de client'a bu sayfayı boşver şu sayfaya git denilecektir. Şu kadar var ki, Javascript ile redirection'da çıktıya script yazmanız gerekirken, PHP ile yaptığınızda script yazmaya gerek yoktur. Redirection response header'da belirtilir.
fizikci
30 Ağustos 2005 19:47
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
» .Net ile file upload » C#: Uygulamanın hangi dizinde olduğunu öğrenmek » C#: Ayın son gününü elde etmek » C#: Form içindeki tüm kontrollere Control[] dizisi şeklinde erişmek » C#: Tamsayı formatlama - int formatting » HTML: Outlook açan e-mail linki yapmak » C#: Bir dizindeki tüm dosyaları silmek » C#: Hızlı konfigürasyon programlama » C# ile CLR stored procedure » CSS: Relative element içine absolute elementler koymak » Javascript: Bir elementi butona tıklayarak gizlemek ve göstermek yani toogle » C#: DataTable'ı bir HTML tablosu olarak çıktıya yazarken tekrar eden kayıtları bir kere yazmak » C#: Bir kolleksiyonu string dizisine çevirmek » C#: IFormatProvider ile parse etme » CSS uygulama yöntemleri » C#: Bir dizinin bazı elemanları ile yeni bir dizi oluşturma » HTML: Fare üzerine gelince utanıp kızaran buton yapmak » Javascript ile Nesne Yönelimli Programlama (OOP with JS) » C#: Bir dosyanın içeriğini string değişkene aktarma » C#: Tarih formatlama - DateTime formatting » CSS: Div gibi block elementleri yanyana dizmek » C#: Bir string değişkenin içeriğini dosyaya yazma » redirection » Mennan » HTML: İçeriği edit edilebilen HTML elementi » JavaScript ile regular expression kullanımı » Javascript ve HTML ile grafik çizmek » C#: Yüklenmiş bir assemblynin hangi dizinde olduğunu öğrenmek » C# ile regular expression kullanımı » Javascript Toolbox » Javascript: Kullanıcıya emin misiniz diye sormak » PHP » Javascript: Popup pencereden asıl pencereye data aktarmak » Bir PHP Hikayesi - Bölüm VI - Biraz da Javascript hikayesi » HTML: Bir önceki sayfaya dönen link yapmak » C#: Virgüllü sayı formatlama - decimal formatting

© 2005, Bilişim Kulübü. (1140 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen