Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

PHP
Tüm Başlıklar XML

21.  öğrenmek için can attığım web tasarımı için kullanmak istediğim bir programlama dili
okuyanus
05 Ağustos 2007 17:33
22.  bir programlama dili bilen birisinin bir öğle arasında öğrenebileceği dil  (Öyle demişler)
mstyldrm
11 Mart 2008 10:38
23.  Çok kolay bir dil olduğu muhakkak. Ama C sentaksını hiç bilmeyen mesela Cobol kültüründen* gelen biri için alışmak zor olur sanıyorum. Bugün için popüler dillerin çoğu C sentaksına sahip olduğu için PHP öğrenmesi kolay diller arasına giriyor. Script dili olması da öğrenmeyi kolaylaştıran bir durum. Çoğu öğrenci için mesela C, C#, Java gibi dillerde bulunan değişken tanımları kolay anlaşılır bir şey değildir. PHP gibi script dillerinde değişken tanımlama gibi zorluklar yoktur.

Zaten programlama dillerinin zorluğu sadece başlangıç seviyesinde anlamlıdır. Bir dilde ustalaşan bir programcı hiç bir dili zorluk veya kolaylık ile açıklamaz. O seviyede bir programcı için bütün diller kolaydır, böyle bir programcı yeni bir dilin kolaylığı-zorluğuyla değil özellikleriyle ilgilenmeyi tercih eder. Mesela reflection desteği var mı? Nesne yönelimli özellikleri nasıl, prototype based mi yoksa, falan vs.
fizikci
11 Mart 2008 11:07

  1  [2] 

Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?
» bir kelimeyi hecelerine ayırmak » print » MySQL » Bu işi biliyorum nasıl ispatlanır? » PWS » prepared statement » @ » python » Online Dama Site tasarımı için yardım » === » OSRC programlama dilleri » Nuke tarzı programlardan korunmak » str_replace » fopen » allenscoot » C » ASP.NET, JSP, ASP, PHP? Hangisi? Neden? » ? » Quick sort » PHP Framework » fatal error » fizikci » php.ini » cgi » Sayfayi REFRESH yapan HTML Kodlari ! » sid » echo » $_POST » addslashes » fusebox » SQL injection lardan Korunmak » Bir arama motoru yazmak » postback » SimpleXML » "<?= TITLE ?>" nedir? » php nasıl kolay » PHP ile regular expression kullanımı » siteye sayac koymak ! » dinamik URL » JAVA mı C++ mı? » saç baş yolduran buglar » PHP Sharp » ImageMagick » Türkçe internete dev bir yatırım, NasiLL.com » Joomla » C ve benzeri diller » stripslashes » w3schools.com » Rasmus Lerdorf » require


Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (2031 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen