Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Webmasterlarin bilmesi gereken onemli bazi programlar :
1-Ws Ftp Pro = En çok kullanılan FTP programlarından biri olup,çoklu bağlantı ve script desteği geliştirilmiştir.

2-Free Submission 2000 = Submission 2000 adlı programa 1 kere istenilen bilgi girildiğinde 30\'un üstünde ünlü arama motoruna sitenizin kaydını yaptırabilirsiniz. Web sitenizi yaptınız, server\'a yolladınız ve artık yayındasınız. Buraya kadar güzel. Ancak sitenizi kimse bilmiyor ve bu nedenle de ziyaretçiniz çok az. Bu durumdan kurtulmanın en kestirme yolu sitenizi tanıtan bilgileri ve adresini arama motorlarına kaydettirmek. Bu işi yapmakta oldukça zahmetli. Ancak, Submission 2000 adlı programa 1 kere istenilen bilgi girildiğinde 30\'un üstünde ünlü arama motoruna sitenizin kaydını yaptırabilirsiniz. Programın sorunsuz çalışabilmesi için site hakkındaki bilgilerin eksiksiz girilmesi gerekiyor.

3-Mercury Mail Server = Eğer WebMaster olarak kendi mail listenizi oluşturup, mail listenize yeniliklele ilgili mailler göndermek istiyorsanız bu program çok işinize yarayacak. Normal bir İSS tarafından verilen veya web tabanlı mail adreslerinden mail göndermeye çalıştığınızda 50 adetten fazlasını bir anda gönderemezsiniz. İşte bu programı kendi bilgisayarınıza kurarak istediğiniz kadar fazla mail gönderebilirsiniz. Multi E-mail Sender programı ilede uyumlu çalışmakta.

4-Multi E-mail Sender =  Mail listenize toptan mail göndermenizi sağlayan bir program. En büyük faydası giden mailllerde ayrı ayrı gönderilmiş gibi, sadece o kişinin mail adresi gözükmekte.ForlanPunisher
21 Haziran 2005 13:06
2.  Yaptığınız web sitesini birkaç tarayıcı da kontrol ediniz.Netscape, IE, FireFox da denemek ve hepsinde çalışıyor görmek iyi bir webmasterin özelliklerindendir.
mennan
21 Haziran 2005 13:11
3.  html meta taglerini doldurunuz.Çoğu zaman arama motorları* bu kısımlara bakar.
mennan
21 Haziran 2005 13:14
4.  Site sahibi olmanın ötesinde aslanlar kaplanlar gibi webmaster olmak istiyorsanız HTTP protokolünü, HTML'in inceliklerini iyice öğreniniz.
fizikci
07 Temmuz 2005 23:03
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.
© 2005, Bilişim Kulübü. (1078 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen