Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

bug
Tüm Başlıklar XML

1.  (tr. böcek) yazılımlardaki hatalara verilen isim. çıkış noktasının ilk bilgisayarlara dayandığı rivayet edilir. ilk bilgisayarlar çok büyük olduklarından, bir çok odaya sığan büyüklükte olduklarından ve şimdikine göre çok daha büyük elektronik hatta elektromekanik parçalar kullandıklarından, işte bu parçaların arasına "gerçek" böcekler girip makineyi bozmasıyla bu kavram doğmuştur diye anlatılır.
kar
14 Ocak 2005 16:41
2.  Bu öyle birşeydir ki, iyice test etmediğiniz iki satır kodda bile çıkabilir. Dün akşam Giriş/Üyelik sekmesinin url'iyle ilgili bir düzeltme yapmıştım. Çok basit bir şey olduğu için test etme gereği bile duymadım. Al işte bugün çalışmıyor. Neyse ki ana sayfadan da login yapılabiliyor.
fizikci
01 Aralık 2005 18:01
3.  Bir de kodun bir yerinde yaptığınız değişikliğin başka bir yerde buga sebep olması vardır ki, hiç tahmin etmediğiniz bu bug karşısında bazen saçınızı başınızı yolarsınız. (bkz : saç baş yolduran buglar) Dün akşam yaptığım, başlık yönlendirmeyle hiç bir ilgisi olmayan bir değişiklik nasıl olduysa, tee orada bir buga neden olmuş. Bu ne buggy bir gün Allahım! :)
fizikci
01 Aralık 2005 18:21
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1281 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen