Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  is zekasi (ya da kurumsal zeka), kurumsal performans yonetimi ve kurumsal planlama yazilimlari olan 1996'da Kanada'da kurulmus olan, OrtaAsya temsilciliğini Ereteam adlı türk danışmanlık firmasının yaptığı yazılım firması.. Oracle'in güçlü bir rakibidir aynı zamanda..
jessender
15 Haziran 2005 12:34
2.  Cognos , Yeni İş Zekası Platformu Cognos 8 ile Gartner'ın BI Excellence Ödülünü alarak rakiplerini geride bıraktı.


Cognos yeni ürünü Cognos 8 İş zekası ile ; kurumsal performans yönetimi ve iş zekasında dünya lideri olma yolunda ilerliyor.Geniş çaplı organizasyonlar, Cognos'un bir ürün, bir mimari sözünü benimsiyor. Böylece tek bir çatı altında, Cognos 8, iş zekası ihtiyaçlarını, analiz,kurumsal karne, raporlama, dashboard, olay yönetimi olarak bünyesinde tutabiliyor.

Yeni ve şuanki müşterilerinden çok büyük ilgi gördüklerini belirten Global Pazarlama Müdürü Dave Laverty konu ile ilgili aşağıdaki açıklamaları yaptı:
"Bu gibi İleriyi gören şirketlerin iş zekası ihtiyaçlarına olan yaklaşımımız ve tüm performans yönetimi sistemlerine sağladığımız dayanıklılık ve esneklikten ötürü oldukça memnun olduklarını dile getirmektedirler. Müşterilerin daha fazla kullanıcı ve daha fazla yetenek için iş zekası istekleri arttıkça, cognos en yeni teknolojileri ve  kanıtlanmış stratejileri müşterilerinin iş zekası başarıları için sunmaya devam edecektir".

Allianz Life, Austrian Airlines, BJC Healthcare, Beauté Prestige International (BPI), DaimlerChrysler AG, Deutsche DHL, Evanston NorthWestern Healthcare, John Nurminen, Lufthansa, Maple Leaf Foods,Mueller, Inc., QualChoice of Arkansas, Stationery Box, ve YIT Congos 8'in yeni global müşterileridir.

Müşteriler ve üreticiler tarafında en çok dikkate alınan araştırma şirketi olan Gartner'a göre; İş zekası platformu, yeni lisans gelirleri,yıllık %7.3 büyüme ile, önümüzdeki beş yıl içersinde, sağlam adımlarla büyümeye devam edecek. İş zekası platformu faaliyet alanının artışı daha fazla kullanıcıyı, ve daha fazla veri kaynaklarına erişimi kapsayacak. İş zekası geleneksel olarak uzman yöneticiler ve analistciler içindi, ancak birçok girişimler iş zekası platformunu, organizasyondan operasyonel çalışanlar ve yöneticiler olarak genişletiyor
(Kaynak: Gartner “Magic Quadrant for Business Intelligence Platforms,” 1Q06,
K. Schlegel, B. Hostmann, A. Bitterer, B. Burton, January 9, 2006.)

Almanya’nın ikinci en büyük özel sektör bankası olan HypoVereinsbank AG, İş zekası uygulaması ile Gartner BI Excellence 2006 ödülünü kazandı. Gartner değerlendirme kriterleri olarak, başarılmış iş kazancının büyüklüğü, uygulamanın ne kadar kritik ve önemli olduğu, Gartner’in temel iş zekası üstünlüğü bileşenlerinin ne kadar başarı ile tamamlandığı göz önünde bulundurulmuştur.

Gartner’in müşteri performansı yönetiminde Cognos’u, 2006’ın birinci çeyreğinin liderleri arasında görmesinin yanı sıra, Forrester Wave araştırma şirketi, Gartner gibi 2006’ın birinci çeyreğinde; 10 lider iş zekası, veritabanı ve uygulama satıcısı arasında Cognos’u belirledikleri 92 kritere göre lider kuruluşlar arasında görmektedir.

Cognos Hakkında:
Cognos 135 ülkede 23000 müşteriye hizmet vermektedir. Cognos kurumsal iş zekası ve performans yönetimi çözümleri ve servisleri konularında dünyada 3000'den fazla partner ile çalışmaktadır.Türkiye distribütörlüğünü Eretim Bilgisayar Hizmetleri ve Danışmanlık şirketi’nin yaptığı Cognos’un gerek Bütçe Planlama , gerek İş Zekası konularında Türkiye’de Pfizer, Toros Tarım ,  Shaya Mağaza ve Kahvecilik gibi önemli referansları bulunmaktadır.

:)
jessender
23 Mart 2006 15:33
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.
© 2005, Bilişim Kulübü. (1062 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen