Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  28 Temmuz 2005 tarihinde MSDN üyelerinin kullanımına sunulmuş yeni internet explorer. Henüz beta 1 aşamasında ama arayüzde çok değişiklikler olmuş. ilk izlenimim Firefox'a çok benzemiş ve neredeyse microsoft, firefoxdaki özellikleri alıp IE7 de kullanmış. yeni özelliklerden bazıları şöyle:

=> Tabbed browsing: Tek pencerede, tab ile ayrılmış birçok internet sayfası görüntülenebiliyor. Böylece Taskbar IE ile dolup taşmıyor. Firefox'da vardı.

=> Pishing filter: pishing sayfaları anlayan ve uyarı veren bir sistem.

=> URL görüntüleme güvenliği: Web sitelerinde gezinirken scriptler ile adres çubuğunda yazan adresin değiştirilmesinin güvenliği.

=> Microsoft AntiSpyware ile birlikte çalışıp güvenlik arttırılmış.

=> Güvenlik Araç Çubuğu: IE7'den önce güvenli web sayfalarına girildiğinde Durum Çubuğunda sarı bir kilit iconu çıkardı. IE7'de bu güvenli bir siteye girildiğinde icon adres çubuğunun yanında beliriyor ve tek tıklama ile web sitesine ait tüm güvenlik sertifikaları detaylı incelenebiliyor.

=> Add-on desteği: yazılım geliştiriciler IE7 için Add-on geliştirip kullanıma sunabilecekler. Kullanıcılar isterse "No Add-ons mode" moduna geçerek tüm add-onları durdurabilecekler.

=> Adres çubuğunun yanına eklenen yeni bir alan ile AOL, MSN, Google, vb arama motorlarında direk arama yapılabilecek. Bu özellik de firefox'da vardı.

=> RSS Feed desteği: Web sitelerinde gezinirken RSS Feed'leri algılar ve kullanımınıza sunar. Yine firefox'dan bir özellik.

=> Transparan PNG resimlerini de desteklemeye başlamış.

görüldüğü gibi yeni özelliklerin pek çoğu Firefox'dan gelmiş ve güvenliğe daha çok önem vermişler. Ama aldıkları güvenlik önlemleri biraz yırtık pantolonu yamamak gibi geldi.

yine de
bkz: IE neden Firefox dan daha iyidir?
bkz: Firefox neden IE den daha iyidir?

bateristt
05 Ekim 2005 19:56 ~ 06 Ekim 2005 10:03
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.
© 2005, Bilişim Kulübü. (1187 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen