Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  cep bilgisayarı üzerinde çalışan uygulamalardır. cep bilgisayarları çok çeşitli donanımsal özelliklere sahip olduğu için geliştirdiğiniz uygulama (işletim sistemi aynı olsa bile) her cihaz üzerinde doğru çalışmayabilir. hatta işletim sistemi aynı olsa da cihazın işlemcisi farklı olduğunda da sorunlar yaşayabilirsiniz.

mobil uygulama geliştirmek genel olarak bakıldığında zor görünse de aslında daha kolaydır. kolaylığı tüm sistemin kapasite olarak küçük olmasından dolayı geliştirilen uygulamanın da küçülmesidir. Windows üzerinde çalışan bir ERP uygulamasının satış bölümü ile mobil uygulamanın satış bölümü arasında çok fark vardır. windows uygulamasında büyük veriler üzerinden müşterinin birçok bilgisine ulaşıp çok detaylı hesaplar yapabilirken mobil uygulamada satış ekranı için yazdığınız baskı önizleme ekranı lüks olarak düşünülebilir. cihazların işlem gücü yavaş olduğundan istediğiniz gibi at koşturamazsınız.

mobil uygulama geliştirmek için MFC kullanıcıları için embedded visual C++ aracı vardır. Microsoft'un sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir. ayrıca .NET dilleri ile uygulama geliştirmek istiyorsanız .NET Compact Framework kullanabilirsiniz. Ayrıca embedded Visual Basic de vardır.
bateristt
17 Mart 2006 21:36
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1140 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen