Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Programcıdan programcıya. Bu deyim programcıların yazdığı kitaplar için kullanılır genellikle. Kitabı yazanın da programcı olduğu, sizin dilinizden iyi anladığı, dertlerinizi iyi bildiği ifade edilmeye çalışılır.
fizikci
20 Temmuz 2005 01:47
2.  P2P olarak kısaltılabilinir.
mennan
20 Temmuz 2005 01:49
3.  Son günlerde kafamı meşgul eden bir proje var. Bu başlıkla da ilgili olduğu için burada anlatayım.

Hemen her programcının kendine has tecrübeleri vardır. Bir programcı falanca işi A yoluyla yaparken bir diğeri B yoluyla yapar. Bu yolların birbirlerine göre avantajları dezavantajları vardır. Bu tecrübelerin, çok genel problemlerle ilgili olup geçerliliği ispatlanmış ve bir şekilde yayınlanmış olanlarına pattern diyoruz. Beni ilgilendiren ise; daha az genel (yani daha spesifik) konulardaki tecrübeler. Bir şekilde programcılar tecrübelerini birbirleriyle paylaşma yolunu bulsalar, küçük problemleri nasıl çözdüklerini anlatabilecekleri bir platform olsa ne güzel olur diye düşünüyorum.

Mesela bir PHP programcısı olarak acizanemin, sözlüğün sayfalarında dolaşılırken viewstate'i query string ile koruma şekli kendi çapında bir tecrübedir. Bunu pattern tadında anlatmak, paylaşmak isterim. Acaba bu iş için özel sayfalar yapsak katılım olur mu, sonuç alabilir miyiz?
fizikci
20 Temmuz 2005 01:59
4.  Mümkündür.İlgi çekici olabilir.
mennan
20 Temmuz 2005 08:10
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.
© 2005, Bilişim Kulübü. (1062 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen