Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  Türkçede geri veya ters mühendislik.

Tümdengelim yöntemine benzetilebilinir.Varolan bir sistem vardır.Bu sistemin altyapısı, işlemleri ve algoritmalarına bakarak, sistem hakkında bir fikir sahibi olmaktır.Java how to program adlı kitapta, bütün chapterlerin sonunda bulunan Asansör(Elevator) design çalışması buna örnektir.Asansörün son hali en başta verilmiştir.Buna bakaraktan, yani en sondan başlayarak, sistemin işleyişini çıkarmaktır.

Oldukça kullanışlı ve etkin bir yöntemdir.
mennan
19 Temmuz 2005 10:34
2.  Derlenmiş koddan kaynak kodu çıkarmak.
fizikci
19 Temmuz 2005 15:34
3.  bkz: .Net Reflector
fizikci
17 Ekim 2006 19:46
4.  Ters mühendisliğe konu olan bilgi çoğunlukla bir araç tarafından üretilmiş bilgidir. Bir çok araç insanların verdiği -ve göreceli olarak az miktarda olan- bilgiyi çeşitli işlemlerden geçirerek farklı bir bilgi -ve göreceli olarak daha çok miktarda olan- üretir. Buna örnek olarak derleyicileri gösterebiliriz. Derleyiciler geliştirilen kodları alıp ikilik sistemde makine kodu üretirler.

İşte bu gibi araçların ürettiği bilgiden insanların verdiği girdi türünde bilgiye geri dönmeye ise 'reverse engineering' denir.

Bu geri dönüşüm işlemi çoğunlukla yoğun insan müdehalesi gerektirir. Buna ters bir örnek olarak .net ortamındaki yazılımların geri dönüştürülmesi gösterilebilir, bu işlem için neredeyse hiç insan müdehalesine gerek yoktur. Bakınız: reflector
kar
17 Ekim 2006 20:02 ~ 20 Ekim 2006 10:20
5.  reverse engineering ile, kopya korumalı bir programı kırabilir ya da ele geçirdiğiniz bir uçağın nasıl yapıldığını anlayabilir ve kendinize bu uçaktan yapabilirsiniz, ama reverse engineering ile dolma yapamazsınız. inanmazsanız annenize sorun :)
red
20 Ekim 2006 10:10
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1156 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen