Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Tüm Başlıklar XML

1.  geçici. bir programın çalışması süresince oluşturduğu dosyadır veya sql server'da temporary table* olarak kullanıldığında bir session veya transaction bitene kadar var olur sonrasında sql server tarafından drop edilir.

geçici olan herşey temporary olarak adlandırılır. gerçek dünyadan örneklersek, bir taksi çağırdınız. o taksiden inene kadar istediğiniz yere götürebilirsiniz. nereye isterseniz oraya gider. o taksiden inene kadar sizindir. yani ticari taksi temporary olarak sizindir*

sanal dünyadan* örneklersek, microsoft word'un çalışırken siz dökümanı kayıt etmeden önce garip bir isimlendirme ile oluşturduğu dosya temporary dosyadır. elektrik kesilip geldiğinde, veya çalışmanız bir sorun nedeniyle kayıt edemeden yarım kaldığında bu dosya sayesinde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. yazdığınız dökümanı kayıt ederseniz de microsoft word oluşturduğu temporary dosyayı siler.
bateristt
24 Ağustos 2005 10:29
2.  internet explorer tarafından ziyaret ettiğiniz sayfalar Temporary Internet Files isimli klasöre kopyalanır. böylece daha sonra aynı sayfaya eriştiğinizde daha hızlı açılır. Arada sırada temizlemekte fayda vardır.
red
24 Ağustos 2005 18:13
3.  Kimi zaman temp diye de kısaltılabilir.
mennan
27 Ağustos 2005 13:39
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.


Bu başlığa bkz veren girişlerin başlıkları nedir?

Bu başlığa bkz veren girişler başka hangi başlıklara bkz verdiler?
© 2005, Bilişim Kulübü. (1109 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen