Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Yardım Masası

SORU: Exel veya Access dosyasini .exe yapma
Exel de veya Access da hazirlanmis bir documani veya database i nasil exe ye cevirebilirim.??? yani tekrar access i acmadan direct olarak exe formunu acmak.


Cevaplar

1.  Yapmak istediğinizi tam olarak anlamadım fakat hazırladıklarınızın son kullanıcı tarafından direk kullanılmaya başlamasını istiyorsunuz sanırım.

İlk önce şunu belirtmeliyim ki, hazırlanan dökümanlar veya database'ler exe'ye çevrilemezler. Bunun sebebi dosya formatlarının farklı olmasıdır. exe dosyaları -yani çalıştırılabilir uygulamalar- özel olarak geliştirilir.

Sorunuz hakkında Access için bir çözüm söyleyebilirim aslında. Bir access veritabanı hazırlayın, tabloları oluşturduktan sonra "Formlar" bölümünde istediğiniz şekilde formlar tasarlayın ve veritabanı ile ilişkilendirin. Bu işlemleri nasıl yapacağınızı access yardım bölümünden öğrenebilirsiniz. Veritabanı ve form tasarımınız bittikten sonra Access'de Araçlar(tools) menüsünden Başlangıç (Startup) ekranını açın. Bu ekranda "Form/Sayfa Görüntüle" (Display Form/Page) listesinden açılış ekranı olarak yapmak istediğiniz formun adını seçin ve Tamam butonuna basın. Veritabanınızı kaydedin ve kapatın. Bu işlemden sonra ilgili veritabanı dosyasına her girişinizde access değil, seçtiğiniz form açılacaktır ve bu form kapatıldığında access de otomatik olarak kapatılacaktır.
bateristt
18 Mayıs 2006 14:04
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.
© 2005, Bilişim Kulübü. (1078 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen