Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Yardım Masası

SORU: Kendi kendine acilan program !
Hocalarim, dun LimeWire dan bir kac download yapmak icin programi actim...sonra indirim yapamadi diye kapattim...ondan sonra  tekrar kendiliginden aciliyor...ben kapatiyorum o aciliyor...yani tabiri caiz ise ben kovuyorum o geliyor...bilgisayar yeniden basladi,,yine ayni..al iste ben bunlari yazarken bile halan acik...bu arada Ctrl+Alt+Delete de islemiyor..


Cevaplar

1.  Resul Hocam, normalde LimeWire'i kapadığımızda sistem tray da kendini muhafaza eder. Tam olarak kapamak için oradan da exit demek gerekir. Eğer programı sistem tray'a gönderdiysen oradan bir şekilde (download bitince, ya da birisi sana mesaj yazınca) açılıyo olabilir.

Ama programı tamamen kapattığın halde (ki Ctrl+Alt+Delete işlemiyo demişsin) makinen de virüs olabilir. Yani sorun lime'den değilde o virüsten kaynaklanıyo olabilir. Ama virüste lime'den kaynaklanıyo olabilir. Bence makinene iyi bir virüs programı kurup tarat, makinenin temizlendiğinden emin olduktan sonra da lime'den indirdiklerine dikkat et. Çoğu zaman virüsler bu tür P2P programları yüzünden sistemimize bulaşıyor..
allenscoot
30 Eylül 2006 12:54
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.
© 2005, Bilişim Kulübü. (1078 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen