Yazarlar Sözlük Makaleler Yardım Masası Gözlük Forum İstatistik

Yardım Masası

SORU: Sozluk
güzel bir proje için sözlük tarzında çalışan bir siteye ihtiyacım var. (sözlük kurmak gibi bir niyetim yok sadece çalışma prensibi olarak böyle bir şey istiyorum.) birbirinin benzeri bir sürü sözlükle karşılaştım (buradaki diğerlerinden farklı yaa? klon degil bu, sanırım bu yüzden buraya yazıyorum bunları) ama forum veya bloglarda olduğu gibi script vs. downloadı bulamadım. en iyi ihtimalle viki türevleri var. fakat sayfanın herkes tarafından değiştirilmesini istemiyorum, herkes belli bir konuda yorum eklesin sadece (hayır forum da olmaz!)

aklıma gelen en iyi çözüm bir sözlük sayfasını alıp istediğim şekle sokmayı denemekti. collaborative, hypertext, dictionary, interactive gibi kelimelerin de bütün türevlerini kullanarak bir sürü arama yaptım ama tabii download edebileceğim bir sözlük bulamadım...


sizce ne yapmalıyım? var mıdır böyle bir şey? yada ille de yazılmalı mıdır sözlük?


Cevaplar

1.  Evet başka yerden çektiğinizi ve aldığınızı varsayalım ve ilerde bir sorun oldu ne olacak kodlara müdahale edebilecekmisiniz onlarla dilediğiniz gibi oynayabilecek yada sorunu önceden tahmin edebilecekmisiniz? Gerçekten soruna tam bir çözüm bulabilecekmisiniz?
Tabiki hayır yani en azından kendi yazdığınız bir koda göre daha zor bir şekilde müdahele edecek ve sorunu bulmaya çalışacaksınız ama bu sizi fazlasıyla zorlayacak belkide. En güzeli oturacaksın çatır çatır yazacaksın ve istediğin şeyi ortaya çıkarttıktan sonra güzel güzel dilediğin gibi kullanmacaksın.*
BaRNeY
17 Ocak 2007 08:43
2.  sozluk kelimelerin uzerine cift tiklandiginda calissa nasil olur ?

yani bir kelimenin uzerine cift tiklandiginda anlamini ihtiva eden kelime ayri kucuk bir pencerede aciliyor..!! nasil istermisiniz  boyle bisiy..??
Resul
18 Ocak 2007 04:24
3.  http://www.cinarsozluk.com/
BaRNeY
18 Ocak 2007 08:48
Bu konuda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz
Tabi bunun için yazarsanız giriş yapmalı, yazar değilseniz yazar olmalısınız.
© 2005, Bilişim Kulübü. (1109 ms)
Ne yapabilirsin: SubtitleClick ile İngilizceni Geliştir, Çınar Framework ile kod yaz, Eglencelik.org'ta biraz eğlen